Helmimi masiv në Krujë/ Shkon në 500 numri i të prekurve

1635317357_kruje.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Mjekët në spitalin e Krujës njoftojnë se situata e pacientëve me probleme të helmimit është përmirësuar. Sipas mjekëve që nga mesdita e kaluar e deri më tani , rreth 150 persona janë paraqitur në spital për mjekim shëndetësor.

Ndërsa në total që nga dita e parë , numri i të prekurve shkon në rreth 500 qytetarë të cilët kanë shfaqur shenja të helmimit dhe që janë paraqitur në spital.

Ndërkohë nga ana e spitalit është kërkuar jo vetëm nga  rojet e sigurisë private, por nga edhe policia e rendit të pengojnë gazetaret që të futen në ambientet e brendshme te spitalit.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë