Home SHQIPERIA Heqja e fashës 800 kWh/ Balla i përgjigjet opozitës: Kuvendi do jetë shembull për kursimin e energjisë

Heqja e fashës 800 kWh/ Balla i përgjigjet opozitës: Kuvendi do jetë shembull për kursimin e energjisë

0
Heqja e fashës 800 kWh/ Balla i përgjigjet opozitës: Kuvendi do jetë shembull për kursimin e energjisë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Akuzave të opozitës për heqjen e fashës 800 kWh iu është përgjigjur ditën e sotme kreu i grupit parlamentare të PS Taulant Balla.

 

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, Balla tha se qytetarët e kanë marrë parasysh thirrjen e ministres Belinda Balluku dhe kryeministrit Edi Rama, për të kursyer dhe për të ulur konsumin.

 

Ai shtoi se Kuvendi do të jetë shembull për kursim energjie.

 

 “Nevojitet kursim i energjisë. Kuvendi duhet të jetë shembull për thirrjet për të konsumuar sa më pak energji. Falenderimet u takojnë shqiptarëve që thirrjeve të Ballukut dhe Ramës u janë përgjigjur me ulje të madhe të konsumit të energjisë elektrike”, tha Balla.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë