Ne nje kohe kur opozita ka nisur te beje politike me koronavirusin, mjeket dhe infermieret jane ne krye te detyres duke bere punen e tyre ne nje situate te jashtezakonshme. Te veshur me veshjet e specializuara, mjeket, infermieret, sanitaret e spitalit ‘Infektiv’ jane ne krye te detyres dhe kane nje mesazh per te gjithe shqiptaret, e sidomos fjalia e fundit e thene nga ata, eshte ajo qe duhet te mos e harrojme ne asnje moment. Me poshte po ju sjellim albumin me fotot nga ‘Infektivi’ te postuar nga nje infermiere, ku mesazhi i tyre dhe veshja profesionale na mbush me shprese, pasi ata jane padiskutim heronjte e heshtur.Per te gjithe ju qe na shihni cuditshem kur ne futemi te godina e spitalit Infektiv , te kthyer ne karantin tashme⛔❌. Jemi ne infermieret,mjeket,sanitaret ato q kemi qene gjithmon ne sherbimin tuaj vecse tani ka ndryshuar uniforma jone. Por ne jemi serisht te njejtet vecse ne nje mision te veshtire qe t gjithe ju sdo e kuptoni! Ne jemi me t rrezikuarit nga te gjithe , ne rrezik esht dhe familja jone ndaj Ju lutem mos na shihni cuditshem e mos na pyesin si ja dalim ! Se ne t gjithe bashke ja dalim dhe t gjithe bashk do dalim shendosh e mir nga ky mision ! Me mbeshtetjen e madhe te shefes sone prof. Najada Çomo do ja dalim jam e bindur per kete !Ju lutem ju qendroni ne shtepi ! Ama ne nuk mundemi ! Lutem per stafin tim , per Kliniken e pare te spitalit infektivit ! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻