Atletet më të reja sportive të prodhuara nga marka “Puma” kanë shkaktuar shumë teori konspirative në internet. Disa pretendojnë se atletet ngjajnë me hijen e Hitlerit dhe disa të tjerë më shkrimtarin e famshëm, Gogol.

Teoria e komplotit se atletet ‘Storm Adrenaline’ janë frymëzuar nga Hitleri mori edhe përmasa të tjera, pasi shumë përdorues të rrjetit pretendonin se kishin prova që Rudolf Dassler, themeluesi i kompanisë, është anëtar i Partisë Naziste dhe një socialist i zjarrtë.

Atletet dhe Hitleri

Por ka edhe nga ata që shkruajnë se atletet janë frymëzuar nga shkrimtari rus Nikolay Gogol.

Atletet dhe Gogol

Edhe pse teoritë konspirative në rrjet vazhdojnë, kjo nuk i ka penguar fare shitjet e produktit, të cilit më shumë iu bë reklamë sesa dëm.

(k.m/dosja.al)

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re