Hollandë: “Orgjia” vazhdon…

2021-11-20T153200Z_1295587042_RC2FYQ9GZID7_RTRMADP_3_HEALTH-CORONAVIRUS-NETHERLANDS-PROTESTS.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Përleshje mes policisë së ndërhyrjes dhe demonstruesve u zhvilluan në Hagë, ku policia përdori topa uji për të shpërndarë turmën; konflikte të vogla ka pasur edhe në qytete të tjera. Përleshje të reja shpërthyen të shtunën vonë në disa qytete holandeze, në protesta kundër masave më të rrepta të qeverisë për të frenuar përhapjen e […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë