Home SHQIPERIA Humbi nënën para dy ditësh, Kadri Veseli del nga paraburgimi në Hagë dhe kthehet në Kosovë

Humbi nënën para dy ditësh, Kadri Veseli del nga paraburgimi në Hagë dhe kthehet në Kosovë

0
Humbi nënën para dy ditësh, Kadri Veseli del nga paraburgimi në Hagë dhe kthehet në Kosovë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka mbërritur në Kosovë.

 

Ai është liruar përkohësisht nga Haga, ku fillimisht shkoi drejt varrezave në fshatin e tij në Broboniq për të parë nga afër varrin e nënës, e cila ndërroi jetë para dy ditësh.

 

I shoqëruar nga disa vetura të EULEX-it, më pas ai do të lejohet të vizitojë edhe familjarët e tij në Bair të Mitrovicës.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë