Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj, është shprehur se humbja e kandidatit të opozitës, Emri Vata, në zgjedhjet për kryebashkiakun e Kukësit, nuk është e mirë për demokratët.

Komentet Gjakemarkaj i bëri gjatë një interviste në News 24, ku tha se të gjithë faktorët në opozitë duhet të shndërrohen në mendje të ftohta dhe të shkëpusin zinxhirin e humbjeve.

“E djeshmja nuk ishte e mirë as për PD, as për demokratët. Por të gjithë të shndërrohen në mendje të ftohta dhe demokratët të shkëpusin këtë zinxhir humbjeje”, tha Gjekmarkaj.

Kujtojmë se në zgjedhjet e përsëritura në Kukës, pas skandalit seksual të ish-kryebashkiakut socialist, Safet Gjicit, fitoi sërish kandidati i PS Albert Halilaj.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re