Në datën 20 shtator në orën 09:50 do të mbahet seanca për masën e sigurimit, për ish-efektin Jeton Lami, i cili shoqëronte Ervis Martinajn para se ai të zhdukej.

 

Mësohet se gjyqtare për këtë çështje do të jetë Edlira Petri.

 

“Ju bëjmë me dije se në Gjykatën e Apelit Tiranë është regjistruar çështja penale (masa e sigurimit), me person nën hetim Jeton Lami. Çështja është planifikuar për tu gjykuar më datë 20.09.2022, ora 09:50.”

 

Kujtojmë këtu se Jeton Lami u arrestua më 24 gusht 2022,  pasi akuzohet për shpërdorim detyre se ka ndihmuar dhe transportuar të shumëkërkuarin e drejtësisë shqiptare, Ervin Martinajn.

 

Ky i fundit është një emrë mjaft i lakuar kohët e fundit, për të cilin janë ngritur dyshime se mund të jetë ekzekutuar, ndrësa zyrarisht nuk dihet asnjë gjë për fatin e tij.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re