SHBA– Presidenti amerikan Donald Trump ka takuar homologun e tij italian Sergio Mattarella dhe të dy kanë mbajtur një konferencë shtypi në Shtëpinë e Bardhë.

Në fjalën e tij, Trump ka lënë gafa të pafalshme për postin e tij të tipit: nga Mattarella iu referuar homologut si “Mocarella” duke shtruar se marrëdhëniet midis SHBA-së dhe Italisë datonin nga koha e Romës së vjetër.

https://platform.twitter.com/widgets.js

“Shtetet e Bashkuara dhe Italia janë të lidhura me një trashëgimi të përbashkët kulturore dhe politike të bazuar në Perandorinë e Lashtë Romake mijëra vjet më parë,” tha Trump.

(k.m./dosja.al)

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re