Gjykata e Posaçme ka pranuar kërkesën e mjekut kardiolog Edvin Prifti, duke hequr pezullimin e ushtrimit te profesionit.

 

Prifti i ka kërkuar Gjykates pushimin e pezullimit për shkak se periudha 1 vjeçare e hetimit ka përfunduar pa asnjë rezultat.

 

Mjekut Prifti, i janë sekuestruar afro gjysëm milionë euro nën akuzën e Korrupsionit dhe pastrimit të parave. Emri i Edvin Priftit doli nga përgjimet që po kryheshin në Gjykatën e Krujës, operacion që çoi pas hekurave për një periudhë 2-vjeçare Ish-gjyqtaren e Krujes, Enkeleida Hoxha.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re