I mbijetoi kancerit, u shua nga Corona, pas një loje me letra

barb_bartolovich_preminula.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një grua e moshuar 82 vjeçe që i mbijetoi kancerit, u shua nga COVID-i. Virusi iu transmetua asaj nga një mik i cili e fshehu atë në mënyrë që të gjithë të mund të mblidheshin për të luajtur letra.

E ndjera Barb Bartolovich nga Ohio ishte vaksinuar kundër koronavirusit dhe qëndronte nën masa të rrepta sigurie, duke përfshirë shoqërimin vetëm me personat që po ashtu ishin vaksinuar, shkruan Daily Mail.

Mbesa e saj Lauren Nash nga Miçigani pretendon se Bartolovich vendosi të marrë pjesë në lojën me letra pasi të gjithë të ftuarit pretenduan se ishin vaksinuar. Megjithatë, një pjesëmarrës thuhet se nuk tregoi se vuante nga COVID.

“Dikush vendosi që një test pozitiv për COVID ishte diçka që mund ta fshinte,” i tha Nash WXYZ.

Edhe pse ishte e vaksinuar, Bartolovich kishte një sistem imunitar të dobësuar. Mbesa e saj është e mërzitur që gjyshja i iku nga një dëshira e dikujt për një lojë me letra, edhe pse me virusin në trup.

“Unë jam thjesht i tmerruar nga ajo që po ndodh, që ne nuk kujdesemi për jetën e njerëzve,” tha Nash.

“Ajo u largua shumë shpejt,” tha Nash i tronditur. /tesheshi.com/

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë