Oficerët e policisë së Departamentit të Sigurisë Harilaou-Analifse, në Selanik, arrestuan një 33-vjeçar shqiptar për mashtrim.

Sipas policisw greke, 33-vjeçari ka mashtruar gruan 55-vjeçare të cilën e ka bindur t’i jepte 98,528 euro për një investim të pretenduar.

55-vjeçarja besonte se 33-vjeçari do t’i investonte paratë e saj në kriptovaluta dhe ia depoziton në llogarinë e tij.

Dosja përkatëse do t’i kalojë Prokurorisë së Shkallës së Parë Selanik.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re