Një 32 vjeçar shqiptar është arrestuar mbrëmjen e sotme në Kakavijë, pasi ishte shpallur në kërkim për trafik droge në Kretë, të Greqisë.

Mësohet se arrestimi i tij u bë i mundur nga oficeret  e policisë të nën drejtorisë seë sigurisë së Janines në bashkëpunim me departamentin e kontrollit të pasportave në Kakavije.

Shqiptari i arrestuar do të hetohet dhe merret në pyetje nga prokuroria e Janinës po sot

(E.H/Faxweb.al)

/faxweb