Gjate pushimeve kemi prirjen te shtojme ndonje kg, gje qe do te thote, celulit me te dukshem. Por jo vetem kur jemi mbipeshe, celuliti eshte prezent edhe tek modelet e pasarelave.

Prandaj nuk ka asgje per t’u merzitur, mjafton me shume uje, aktivitet fizik, kujdesje per ushqimin, por nuk duhet lene pa permendur qe eshte scrubet kane efektet e tyre pozitive per te minimizuar celulitin. P.sh scrub me kafe, pasi kafja largon ujin e tepert dhe dhjamin nga lekura.

Gjithcka qe na duhet per kete scrub:
Gjysme filxhani me llum kafeje
¼ me sheqer kaf
Vaj ulliri

Perdorimi:
Aplikoni vajin e ullirit tek kofshet dhe tek pjesen e trupit ku te deshironi.
Me pas miksoni kafen dhe sheqerin dhe vendoseni ne lekure duke e masazhuar fort ne forme rrethi. Me pas shpelahuni si zakonisht.

/shkollaeshendetit.com

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re