Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Lushnja është tronditur mbrëmjen e kësaj të mërkure nga një shpërthim me eksploziv. Mësohet se lënda plasëse është hedhur në banesën ku banon Altin Lamçe.

 

Shtëpia ku banon Altin Lamçe është në pronësi të Albert turkut, kunatit të tij. Banesa ndodhet në lagjen “18 Tetori”, Lushnjë. Kjo është hera e tretë që ndaj kësaj banesë hidhet lëndë plasëse.

 

Si pasojë janë shkaktuar dëme të vogla materiale. Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re