Policia ka proceduar në gjendje të lirë një person, nën dyshimin se ka shkaktuar flakët në një sipërfaqe toke, në Kashar. Autori i zjarrvënies akuzohet se ka ndezur zjarr për djegien e mbeturinave, por i ka dalë jashtë kontrollit dhe si pasojë është djegur një sipërfaqe me bimë të ndryshme.

 

Policia ka proceduar e arrestuar vazhdimisht zjarrvënës, të cilët kanë rrezikuar ekosistemin, por edhe banorë pranë vatrave të zjarrit.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re