Skip to content

I vuri zjarrin tokës së tij, por dogji qindra ullinj, proçedohet 60-vjeçari

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Procedohet penalisht autori i ndezjes se një zjarri ne nje siperfaqe toke te mbjellur me ullinj në Fier.

Policia e Fierit referoi materialet në Prokurori dhe nisi procedim penal në gjendje të lirë për shtetasin P. B., 60 vjeç, pasi ka ndezur zjarr për djegien e barërave në tokën e tij, në fshatin Lalar, dhe si pasojë e përhapjes së flakëve është djegur një sipërfaqe toke me ullinj.

Nga ky zjarr u dogjen qindra rrenje ullinj.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë