Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan e quajti “fitore” humbjen zgjedhore të Marin Le Pen, kandidates së ekstremit të djathtë në zgjedhjet presidenciale të fundjavës në Francë, njoftuan sot mediat turke. “Eliminimi dhe humbja e pikëpamjeve ekstremiste në zgjedhjet franceze është, mendoj, një fitore, sepse gjithçka që vuajmë është shkaktuar nga ekstremizmi,” u tha ai gazetarëve […]