Home SHQIPERIA Ibrahim Lici reagon nga Turqia/ “Nuk jam arrestuar, jetoj i lirë dhe pres zbardhjen e ngjarjes”

Ibrahim Lici reagon nga Turqia/ “Nuk jam arrestuar, jetoj i lirë dhe pres zbardhjen e ngjarjes”

0
Ibrahim Lici reagon nga Turqia/ “Nuk jam arrestuar, jetoj i lirë dhe pres zbardhjen e ngjarjes”

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ibrahim Lici ka hedhur poshtë akuzat që kanë qarkulluar ditët e fundit për arrestimin e tij.

 

Në një deklaratë për media nga Turqia, Lici tha se vazhdon të jetojë i lirë, teksa nuk ka pranuar as dyshimet e ngritura ndaj tij për vrasjen e Endri Mustafës.

 

Në lidhje me këtë ngjarje, ai thotë se kamerat e sigurisë dhe qelizat telefonike vërtetojnë se ka qenë në Tiranë në momentin e vrasjes.

 

Lici është duke pritur zbardhjen e plotë të ngjarjes për të cilën akuzohet.

 

Deklarata e plotë e Licit nga Turqia:

 

Jam i lire. Nuk jam arrestuar. Lidhur me ngjarjen per te cilen akuzohem per vrasjen e Endri Mustafes, kam dorezuar kamerat ne prokurori dhe qelizat telefonike qe vertetojne qe une kam qene ne Tirane ne momentin qe ka ndodhur krimi. Kjo eshte e vertetuar me pamje dhe qeliza telefonike. Une pres vendimin e gjykates per te zbardhur ngjarjen dhe per te çuar perpara drejtesise autoret e vertete.

 

Edhe per vrasjen e vellezerve Bilali nuk kam qene asnjehere nen hetim nga prokuroria dhe jam shpallur ne kerkim nga policia, pra ne kerkim policor si person per t’u marre ne pyetje vetem se nuk jam gjetur ne banese.

 

Nuk kam patur asnjehere konflikt me vellezerit Bilali. Shume e çuditshme te kerkohet ekstradimi im ne nje kohe qe nuk jam arrestuar dhe i bej thirrje policise te dalin ne deklarate se ku dhe kur me ka arrestuar sepse une jam i lire dhe ne pritje ne drejtesise. Jetoj i lire ne Turqi dhe pres te zbardhet ngjarja. Fotot e mia tregojne qarte jeten e lire qe bej ne shtetin turk.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë