Skip to content

Ibsen Elezi sfidon Berishën: Hajde në debat dhe tregoju shqiptarëve që je më i zoti se unë!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ibsen Elezi ka deklaruar që dëshiron një debat me Sali Berishën ne gare për kreun e Partisë Demokratike.

Elezi thote se nuk po e fton Berishën për debat por për të mbajtur premtim që Berisha ka bërë që do kishte primare në zgjedhjet e kryetarit.

Elezi: -Nuk dëgjon Sali Berisha për të ardhur në debat.

Pyetje: – E keni ftuar zotin Berisha në debat?

“E kam bërë kërkesën edhe me shkresë zyrtare. Nuk e kam ftuar por i kam thënë të mbaj premtimin për të bërë primare dhe të mos gënjejë demokratët. Debati është detyrim në demokraci … Berishës i them hajde në debat dhe tregoju demokratëve dhe shqiptarëve që je më i zoti se unë”, tha Elezi per Abc News.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë