Situata jashtë ambienteve të kryesisë së kuvendit ka degjeneruar deri në përplasje fizike. Deputetët e opozitës të cilët janë përjashtuar nga komisioni i Etikës, nuk janë lejuar nga Garda që të futen në ambientet e Kryesisë.

Kjo ka bërë që ata të përplasen me fjalë me Gardën dhe kanë kërkuar të hapet dera.

Debati:

Korreshi: Ik se më vrarve krahun, e kam krahun e thyer

Hape derën se do futemi brenda.

Vokshi: Garda në jepni shkresën

Salianji: E keni kthyer në Gardë të qeverisë dhe jo të republikës

Në këto momente në ambientet e kryesisë ka shkuar edhe deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi, i cili për shkak të mbylljes së dyerve nuk ka mundur të futet.

Ndërkohë demokratët i kanë thirrur: O Petro hajde hape derën, nga do futesh ti?

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re