Anëtarit të Gjykatës Kushtetuese Përparim Kalo i ka mbaruar mandati që në 8 prill. Por Kalo është larguar përpara se të zëvendësohet.

 

Për Gjykatën Kushtetuese, kjo përkthehet në thellim të vakancave, duke e çuar ne shtatë numrin e anëtarëve.

 

Ndërkaq me mandat të përfunduar në këtë Gjykatë, në pritje për t’u zëvendësuar janë edhe kryetarja, Vitore Tusha dhe Gjyqtari Altin Binaj.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re