Mjeku Ilir Alimehmeti zgjidhet drejtues i Departamentit të Shëndetësisë në Partinë Demokraktike.

Pedagogu i njohur u zgjodh me votë unanime.

 

Procesi i ngritjes së departamenteve pranë Partisë Demokratike ka per qellim te  mundësoje përthithjen e kontributeve më të mira akademike dhe profesionale dhe ekselencave në fusha të ndryshme, por edhe për hapjen e Partisë Demokratike ndaj shoqërisë, shkruan zyra e shtypit e PD ne njoftimin e shperndare per mediat.

 

Mjeku i njohur Alimehmeti kandidoi edhe ne primaret e PD per bashkine e Tiranes ku arriti te dale i dyti pas Belind Kellicit, ndonese me pas u terhoq nga balotazhi.

https://berati.tv/wp-content/uploads/2023/02/makina-me-qera.png