Home POLITIKA Ilir Meta i lëshon Blushin e tij edhe Bashës: Mos më provoko

Ilir Meta i lëshon Blushin e tij edhe Bashës: Mos më provoko

0
Ilir Meta i lëshon Blushin e tij edhe Bashës: Mos më provoko

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ilir Meta i është përgjigjur Lulzim Bashës me Blushin e tij, pas intervistës së fundit të këtij të fundit.

“Keqardhje, që z.Lulzim Basha, vazhdon të përfshijë Presidentin e Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta, në krizat që ai vetë i shpik pa u lodhur.

Për këtë arsye, i rikujtojmë z.Basha, KATËRKËNDËSHIN e përgjegjësive të tij madhore:

1.Bojkoti i reformës administrative-territoriale;

2.Bojkoti i reformës në drejtësi;

3.Djegia e mandateve të deputetëve;

4.Zerimi i opozitës në pushtetin vendor;

që sollën kapjen totale të shtetit.

Megjithatë, Presidenti i Republikës vazhdon të ketë vullnetin ta mirëpresë z.Basha, për çdo sqarim apo paqartësi, në Zyrën e Tij në Institucionin e Presidentit, ku gjithmonë është mirëpritur, sa herë ka kërkuar takime dhe ndihmë për të dalë nga bojkotet dhe krizat, që i shpikte vetë.

Kur z.Basha të takohet me Presidentin Meta do ta pranojë përfundimisht që 7 herë 7 bëjnë 49, as 42 apo 99.

Për Lulzim Bashën dhe çdo aktor tjetër të Partisë Demokratike, që kërkon të provokojë Presidentin e Republikës, duke i transferuar përgjegjësitë e tij për krizat dhe bojkotet, që sollën kapjen totale të shtetit, Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta ka vetëm një përgjigje: TRANSPARENCËN DHE FAKTET!

Nuk besoj se ka demokrat dhe shqiptar, që beson se Presidenti Meta u ikën përgjegjësive dhe ballafaqimeve për çështje të rëndësishme të demokracisë dhe shtetit të së drejtës”, thuhet në reagimin e Blushit të Metës.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë