Home SHQIPERIA Ilir Meta udhëton drejt Maqedonisë së Veriut, gazetari e pyet: Erdhe nga Rruga e Kombit apo Rruga e Arbrit? Ja si përgjigjet Presidenti…

Ilir Meta udhëton drejt Maqedonisë së Veriut, gazetari e pyet: Erdhe nga Rruga e Kombit apo Rruga e Arbrit? Ja si përgjigjet Presidenti…

0
Ilir Meta udhëton drejt Maqedonisë së Veriut, gazetari e pyet: Erdhe nga Rruga e Kombit apo Rruga e Arbrit? Ja si përgjigjet Presidenti…

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Pyetje: Respekt i vecantë. Bashkë me ne janë edhe dy studentë nga Tirana. Jemi bashkë për të diskutuar me Presidentin dhe për të kuptuar shumë nga vizita që po bëni në Shkup. Por si fillim, nga erdhët: nga Rruga e Kombit apo nga Rruga e Arbrit në Shkup?

Presidenti Ilir Meta: Erdha nga Rruga e Kombit, dhe shpresoj që në një të ardhme të vij nga Rruga e Arbrit sapo të ketë përfunduar tuneli! Pastaj në të ardhmen ta kemi më të lehtë: Vijmë nga Rruga e Kombit dhe kthehemi nga Rruga e Arbrit, ose anasjelltas.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë