Presidenti Ilir Meta nuk e ka harruar ditëlindjen e liderit historic të së djathtës Sali Berisha.

Nëpërmjet një postimi në facebook, ai ka uruar rivalin e tij të madh politik të së kaluarës dhe mikun e ditëve të sotme.

Madje Meta, urimin e ka shoqëruar edhe me një “ngacmim” në distancë për rivalët e Berishës duke thënë se 77 ( aq sa mbush Berisha) është simbol i përsosmërisë.

 

 

Postimi i Ilir Metës

 

Sot e urova përzemërsisht Prof. Dr. Sali Berishën me rastin e 77-vjetorit të lindjes!

Për më tepër, që numri 77 sipas Biblës është edhe simbol i përsosmërisë!