Drejtoresha e qendrës së Artit dhe Kulturës në Korçë, Zamira Kita, ka rezultuar me Covid-19. Së bashku me të i infektuar është dhe bashkëshorti i saj.

Sipas ABC News, ajo dhe bashkëshorti janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe janë karantinuar në banesë.

Ndërkohë është vënë re mungesa e saj në festivalin e komedisë KoKoFest, një organizim i kryer përherë nga vet Zamira ndërkohë që këtë vit aktorja e famshme është karantinuar në shtëpi.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re