Presidenti i SHBA Joe Biden tha se ai do të donte të takohej me Presidentin rus Vladimir Putin gjatë udhëtimit të tij në Evropë në qershor.

“Shpresoj për këtë dhe e pres. Ne jemi duke punuar për të,” u tha Biden gazetarëve.

Biden planifikon të marrë pjesë në samitin e G7 në Cornwall, Angli, të planifikuar për 11-13 qershor dhe më pas të fluturojë për në Bruksel për t’u takuar me udhëheqësit e Bashkimit Evropian dhe samitin e NATO-s në 14 qershor.

Zyrtarët amerikanë po punojnë me homologët rusë në një samit Biden-Putin në një vend të tretë gjatë udhëtimit të parë të Biden jashtë vendit si president.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re