Rreth dhjetë raketa u hodhën në Irakun perëndimor këtë të shtunë në një bazë ushtarake që strehon ushtarët amerikanë dhe trupat e koalicionit ndërkombëtar që lufton xhihadistët. Lajmi u konfirmuapër AFP nga oficerët e policisë irakiane dhe një zyrtar ushtarak amerikan.

“Raketat balistike goditën bazën ajrore Ain al-Assad” në provincën Al Anbar, tha një zyrtar ushtarak amerikan.

Lexo edhe :Related Posts

Ai tha se një vlerësim fillestar i dëmeve është duke u zhvilluar, por informacioni i parë është se një pjesëtar i forcave të sigurisë irakiane është plagosur rëndë.//

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re