Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Ish kryedemokrati Sali Berisha ia ka atribuar humbjen e tij në zgjedhjet vendore strategjisë së kundërshtarit për të tjetërsuar vullnetin e qytetarëve, duke sjellë në vëmendje dhe ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

 

Nën vrazhdën e akuzave për Ramën, Berisha ka ironizuar edhe ambasadoren amerikane, Yuri Kim, për të cilën shprehet se kimizmi i saj me Ramën ka kufi vetëm qiellin.

 

“Ky thotë Kodi Zgjedhor është kinezëri. Marrëveshja e fundit që u bë me ndërmjetësimin e guvernatores ai e hodhi poshtë. Ajo nuk foli më se kimizmi i tyre ka kufi vetëm qiellin”, tha Berisha.

 

Berisha jo rrallë herë ka akuzuar ambasadoren e SHBA, Yuri Kim, me deklarata të cilat e kanë shoqëruar pas shpallje së tij “non-grata” nga SHBA.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re