Deklaratat e shumta të Edi Ramës kundër politikanëve dhe gazetarëve të Kosovës, e ka vënë atë në një ‘luftë’ prej disa javësh.

Përplasjet duken çdo herë kur Rama flet. Ndërkaq edhe përgjigjet nga Prishtina nuk kanë munguar.

Sot është gazetari Berat Buzhala që shkruan në rrjetet sociale, se qeni i ushtrisë së Kosovës, ka shpëtuar më shumë njerëz se Edi Rama.

Reagimi i plotë i Berat Buzhalës:

Nese flasim praktikisht, qiky qeni te cilin po e puthe Ilir Meta, qeni i ushtrise Kosoves, ka shpetu njerez prej termetit shume ma shume se Edi Rama, ama Rama ka ofendu njerez shume ma shume se qeni.

Qeni ne anen tjeter as nuk paguhet, as nuk ka oligark pas vetes, thjesht e kryen punen e tij pa zhurme dhe me modesti.

Mandej na kanihere thojme per ndonje politikan “qeni qe eshte”. Cfare ofendimi. Per qenin.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re