Botuesi i gazetës TemA, Mero Baze, ka ironizuar shfaqjen e dhëndrit të Sali Berishës, Jamarbër Malltezi, i cili pas ardhjes së vjehrrit në selinë e PD-së, ka hipur mbi makinën e Lulzim Bashës me dy gishtat lartë.

“Më në fund shfaqet dhe Lenini i revolucionit të Foltores.

Është superdhëndri.

Ja paska hipur makinës Bashës se mendon që ajo është simboli i revolucionit”, shkruan me ironi ai.