Skip to content

Ish-ministrja e Orbanit: Dënoj Putinin dhe Rusinë!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Në një fjalim inaugurues të shtunën, presidentja e sapozgjedhur hungareze Katalin Novak dënoi pushtimin rus të Ukrainës dhe njoftoi se ajo do të vizitonte fillimisht Poloninë, që është padyshim një gjest që ajo dëshiron të përmirësojë marrëdhëniet me Varshavën, shkruan Reuters. Refuzimi i Hungarisë për të dërguar dërgesa armësh në Ukrainën fqinje dhe kundërshtimi i […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë