Ish-Presidenti përfundon në spital: për ç’dyshojnë mjekët?

Clinton_decembar2020_RSA-e1634282438205.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton u shtrua në spital në Kaliforni të martën me dyshimin për një infeksion gjaku, raportoi CNN të enjten.

CNN raportoi se Clinton, 75 vjeç, ishte në njësinë e kujdesit intensiv për të trajtuar një infeksion të dyshuar të gjakut.

Gjendja e tij nuk lidhet me problemet e mëparshme të zemrës ose infeksionin COVID-19, raportoi CNN, siç raportohet nga portali N1.

Clinton iu nënshtrua një operacioni në zemër në Nju Jork në 2004. Pastaj u instalua një i ashtuquajtur bypass. Ai më vonë bëri dy operacione të tjera, në 2010 dhe 2015.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë