Skip to content

“Isha i ri dhe nuk i dija truket e tua”, Basha drejt Ramës për marrëveshjen e 2017: Këtë lojë mund ta luaje para 4 vitesh

  • 14/10/2021

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Lulzim Basha

Foltorja nuk është halli im, është halli jot, Bëhu gati dhe ti për foltore, sepse nuk ka Zot që të shpëton ty. Më guxon të më përmendësh mua heshtjen, pse nuk i arrestove ata 8 vjet, pse nuk i dënove, apo se i kë ortakë nga Elbasani në Shijak. Lojë e vjetër Edi Rama, mund ta luajë 4 vitet e para, sepse isha i ri dhe nuk i kisha mësuar truket e tua. Është i njëjti llum dhe ka të njëjtat interesa, status quo-ja. Të flisni për satelit ndërkohë që njërëzit nuk kanë bukë për të ngrënë. Sepse ju notoni në luks. Zotërote ka kaluar më shumë kohë me shiek se sa duke kaluar njërëzit e zonës tuaj elektorale. Keni kapur për bisht drejtësinë e re. Edhe perëndimorët e kanë kuptuar. Bëre sikur ndërtove ngrehinën e drejtsësië, por nuk është funksiopnale. E kanë kuptuar që ti je rreziku më i madh i reformës në drejtësi, që është në koma të thëllë, pikërisht prej teje”.

Vijon…

(B.V/Faxweb.al)

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë