Ishin shpallur në kërkim për vjedhje, pranga dy të rinjve

policia-1-1.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Dy persona të shpallur në kërkim për vjedhje janë arrestuar nga policia.

 

Sipas policisë në pranga ka përfunduar shtetasi A.T., 26 vjeç, banues në Lushnje dhe E.K., banues në Berat.

 

Shtetasi me inicialet A.T., u arrestua pasi ishte Gjykata e Fierit e 2015 e kishte dënuar me 1 vit burg për veprën penale të vjedhjes. Dënim që nuk ishte kryer nga 26 vjeçari.

 

Me po të njëjtën akuzë ishte dënuar nga Gjykata e Lushnjes edhe shtetasi me inicialet E.K., në vitin 2018.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë