Një sherr për dashurinë ka ndodhur mes një shqiptari dhe një italiani në Firenze.

Kanë qenë pesë minuta çmenduri për dy djelmoshat, që kanë debatuar ashpër për një vajzë.

Protagonistët janë një 28-vjeçar nga provinca e Sienës dhe një 35-vjeçar me origjinë shqiptare, shkruajnë mediat italiane.

Karabinierët shprehen se diskutimi mes palëve ka qenë për arsye sentimentale. Të dy djemtë kanë qenë mysafirë në festën e së njëjtës vajzës, për të cilën janë konfliktuar.

Shqiptari goditi me thikë italianin, e për pasojë, u arrestua nga karabinierët.

/faxweb