Home SHQIPERIA Ishte arrestuar më parë, policia britanike në pozitë të vështirë: Hajduti shqiptar rikthehet dhe poston foto nga jeta luksit (EMRI)

Ishte arrestuar më parë, policia britanike në pozitë të vështirë: Hajduti shqiptar rikthehet dhe poston foto nga jeta luksit (EMRI)

0
Ishte arrestuar më parë, policia britanike në pozitë të vështirë: Hajduti shqiptar rikthehet dhe poston foto nga jeta luksit (EMRI)

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Aleksander Vishaj është rikthyer në Britaninë e Madhe dhe kthimi i tij ka vendosur në pozitë të vështirë.

Kjo gjë nuk ka kaluar pa u vënë re edhe nga mediat në vend.

Sipas “The Sun” raporton se 32-vjeçari ka postuar foto të tijat duke “jetuar jetën” në Londër i veshur i gjithi me firmato.

Miku i reperit shqiptar Stresi, u dërgua nga një gjykatë britanike në Gjermani në prill, por pasi bërë tre muaj burg, ai u depërtua sërish në Shqipëri.

Ndërkohë për këtë situatë ish-kryeinspektori i detektivëve të Met, Mick Neville ka thënë se janë lehtëesisht të depërtueshëm.

“Mesa duket kufijtë tanë kanë më shumë vrima se një sitë. Situata e kërkon të pyesim sesi u kthye ai në vendin tonë duke marrë parasysh çfarë ka ndodhur më parë. A e kaloi Kanalin me varkë apo përdori dokumente false. Sigurisht që nuk mund të ketë pasur mundësi për të siguruar një vizë për të ardhur këtu.”- tha Mick Neville

Ndër të tjera Neville shtoi:Qeveria duhet të marrë kontrollin e kufijve dhe të mbajë qytetarët të sigurt nga kriminelët dhe terroristët.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë