Home SHQIPERIA Ishte dënuar me 6 vite burg për “mashtrim”, arrestohet në Tiranë 55-vjeçari rezident në SHBA (EMRI)

Ishte dënuar me 6 vite burg për “mashtrim”, arrestohet në Tiranë 55-vjeçari rezident në SHBA (EMRI)

0
Ishte dënuar me 6 vite burg për “mashtrim”, arrestohet në Tiranë 55-vjeçari rezident në SHBA (EMRI)

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Policia e Tiranës ka arrestuar një shtetas të shpallur në kërkim.

Në pranga ka rënë 55-vjeçari Vasil Prifti, i cili ishte i dënuar me 6 vite burg për veprën penale Mashtrimi” me pasoja të rënda.

Shtetasi Vasil Prifti nëpërmjet mashtrimit, ka shitur një apartament banimi, duke përdorur një certifikatë të falsifikuar.

Njoftimi i policisë Tirane:
Vijon puna për kapjen e personave në kërkim.
Kapet dhe vihet në pranga një shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale “Mashtrimi” me pasoja të rënda.

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë policore, shërbimet e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Finaciar në DVP Tiranë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Rinas, në hyrje të Republikës së Shqipërisë, kanë bërë kapjen dhe ndalimin e shtetasit:

Vasil Prifti, 55 vjeç, banues në Tiranë dhe rezident në SHBA.
Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar me 6 vite burg për veprën penale “Mashtrimi” me pasoja të rënda.

Shtetasi Vasil Prifti, nëpërmjet mashtrimit, ka shitur një apartament banimi, duke përdorur një certifikatë të falsifikuar.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë