Burime të komisariatit të policis Kuçovë bëjnë me dije se Pas një pune operative nga inspektoriati, është identifikuar dhe vënë në pranga Alvaro Merka autor i disa vjedhjeve banesash dhe dyqanesh në Kuçovë

Alvaro Jani Merka 40 vjec ka vjedhur banesën e shtetasit Agim Qoraj , banesën e shtetasit Fatmir Minxha dhe garazhin e shtetasit Nikollaq Ndina të treja vjedhje në qytetin e Kucovës në kohë të ndryshme gjatë muajit Prill 2022 .Janë vjedhur sende të ndryshme materiale vegla pune , bizhuteri pije alkolike e sende të tjera me vlerë.

Autori ishte kthyer në tmerin e banorëve të Kufovës të cilë kishin denoncuar disa her për vjedhje banesat e tyre.Kanë qën kamerat e një bsnese që kanë zbuluar 40 vjefarin dhe më pas shenjat e gishtrinjëve .Materialet ian referuar prokurorisë për hetim të mëtejshëm.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re