Skip to content

Izraeli, thirrje qytetarëve të vet: Jo në Stamboll!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Izraeli paralajmëron mundësinë e rrëmbimit të qytetarëve izraelitë në qytetin më të madh turk, të drejtuar nga Republika Islamike dhe i dërgon një mesazh kërcënues Teheranit. Izraeli të hënën u bëri thirrje qytetarëve të tij që të shmangin Stambollin ose të kthehen në shtëpi nëse janë tashmë atje, duke shtrënguar kështu udhëzimet nga 30 maji, […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë