Deputeti demokrat, Flamur Noka, ka folur pas tensioneve në sallën e Parlamentit sot, ku situata agravoi sërish në ndezje flakadanësh dhe zjarr, duke shkaktuar kaos dhe mbyllje të seancës.

Noka i ftuar në studion e emisionit “Open” në Neës24 ka zbuloi se pas tensioneve të sotme kishte pësuar edhe dëmtime në dorën e djathtë, të cilat i shfaqi për kamerat dhe i quajti “plagët e betejës me horrat e Gardës”.

Ai u shpreh qeveria është për t’i vënë flakën, ndërsa shtoi se në Shqipëri nuk ekziston vota e lirë dhe zgjedhjet.

“Këtu nuk duhet t’i vësh flakën Kuvendit, duhet t’ia vësh qeverisë. Në Shqipëri termi zgjedhje nuk ekziston, ekziston termi tender. Ja ku janë plagët e betejës më horrat e gardës.

A kanë imunitet deputetët, Shikoni pamjet e sotme dhe shikoni nëse kanë apo jo deputetët imunitet. Mua nuk do kenë shans që të më ndalojnë ashtu, por sot tentuan të na kontrollonin si dele”, tha ai.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re