Skip to content

Ja përbërësit që i duhen trupit për të balancuar nivelet e aciditetit

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Aciditeti mund të shkaktojë shumë dëme në organizëm. Kur vjen puna për të detoksifikuar trupin për të balancuar nivelet e aciditetit, mjet i mirë për këtë proces janë edhe pijet detoksifikuese.

Ja cilët janë 5 përbërësit që do të bëjnë mrekulli për trupin tuaj:

Aloe Vera: konsiderohet si numri 1 për luftimin e inflamacionit.

Uthulla e Molles: e njohur për shumë përfitime shëndetësore në mesin e tyre edhe për eliminimin e puçrrave në  fytyrë, si dhe uljen e sheqerit në gjak.

Mjalti: lufton kundër infeksioneve fungale dhe për shkak të vetive antibakteriale, ai duhet të përfshihet në çdo lloj pije detoksifikuese.

Nenexhik dhe borzilok: nenexhiku është i mahnitshëm për sistemin e tretjes dhe njëhkohësisht një antibakterial i fuqishëm. Ndërkohë, borziloku është antibiotik, zbutës për muskujt e ngrira dhe anti-inflamator.

Limoni : një nga frutat më të dobishme në të gjithë botën, të pasura në vitaminë C, rrit metabolizmin dhe detoksifikon trupin.

Përgatitja: Merrni lëngun e një limoni 1 lugë çaji mjaltë -1 lugë çaji me aloe vera 1 lugë çaji uthull molle -borzilok dhe nenexhik si dhe 1 deri në 2 gota ujë. Përziejini të gjitha këto përbërës së bashku dhe konsumojeni pijen me stomak bosh para gjumit. Konsumojeni për 5 ditë këtë lëng të mrekullueshëm dhe do të shikoni efekte tepër pozitive./ Healthline

 

 

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë