Ja receta popullore që shëron diabetin

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Diabeti është një ndër sëmundjet më të zakonshme të epokës moderne. Por, kura për diabet mund të gjendet lehtë edhe te produktet që na dhuron natyra.
Shkenca ka filluar ta pranojë dhe të demonstrojë që për sëmundjen e diabetit natyra bën mrekullinë e saj.
Bima që ndihmon shumë të sëmurët me diabet është bamja. Më origjinë nga India, shkencëtarët kanë arritur të dëshmojnë se bamjet zvogëlojnë nivelin e lartë të sheqerit në gjak.
Përgatitja është shumë e thjeshtë: lërëni bamjet në një gotë me ujë gjatë gjithë natës dhe lëngun e fituar e konsumoni ditën e nesërme.
Ky ujë gjithashtu redukton rrezikun e kancerit, veçanërisht të zorrës së trashë. Uji i bamjeve duhet të konsumohet në mëngjes, në stomakun bosh.
The post Ja receta popullore që shëron diabetin appeared first on .

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë