Home SHQIPERIA “Janë pakicë e zhurmshme, jo popull!”, Rama “frikësohet” nga protesta e nesërme, blindon kryeministrinë (PAMJE)

“Janë pakicë e zhurmshme, jo popull!”, Rama “frikësohet” nga protesta e nesërme, blindon kryeministrinë (PAMJE)

0
“Janë pakicë e zhurmshme, jo popull!”, Rama “frikësohet” nga protesta e nesërme, blindon kryeministrinë (PAMJE)

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Siç shihet edhe në pamjet e mëposhtme, kryeministri, Edi Rama ka urdhëruar blindimin e dyerve kryesore të godinës së kryeministrisë ndërkohë që shoqëria civile ka thirrur një protestë mbarëkombëtare ditën e nesërme që pritet të mbahet para qeverisë. Organizimi ku do të mblidhen bashkë qytetarë nga e gjithë Shqipëria, do të mbahet në orën 11:00 të paradites së nesërme.

Më herët kryeministri, ka reaguar me anë të një stastusi në rrjetin social “tëitter” ku në njëfarë mënyre fajësoi ish kryeministrin Sali Berisha duke e cilësuar si personin që po fshihej pas një “turme të zhurmshme”, u shpreh Rama për protestuesit.

Protestuesit kanë mbushur sheshet e qyteteve, Rama me “injorim total”: Ky nuk është populli, pakicë e zhurmshme dhe përpjekje e non-gratave

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë