Japonia goditet nga një tërmet i fuqishëm

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një tërmet i fuqishëm , 6.3 ballësh, është regjistruar jashtë Japonisë lindore, mëngjesin e sotëm. Epiqendra e tërmetit u regjistrua në det dhe është vendosur paralelisht me prefekturën e Fukushima.
Dëri më tani nuk raportime të menjëhershme për viktima, megjithatë flitet për dëme të mundshme.
Agjensia meteorologjike e vendit po raporton se termeti një thellësi prej 10 kilometrash.s.n

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë