Një debat i ashpër ka nisur mes analistit Frrok Çupi dhe ish deputetit Lefter Maliqi në studion e emisionit “Breaking”.

Teksa po debatonin për rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit, Maliqi e cilësoi të shitur analistin Frrok Çupi.

Kjo nxiti menjëherë reagimin e ashpër të Çupit, i cili i tha: “S’mund të më thuash mua je i shitur, nuk ta lejoj edhe pse je polic.”

Pjesë nga debati

Frrok Çupi: Krahasova unë dhe nuk i shërbej askujt. Ore budalla, idiot, nuk të lë unë edhe pse je polic.

Lefter Maliqi: Më palaço se ti nuk ka. P..erast i blerë. Palaço. pis. Të më thuash mua ti që kam mbaruar në Skënderbegas, e kam një karrierë të madhe, kjo është turp.