Skip to content

‘Jemi duke u konsultuar me vendet më të zhvilluara’, Ahmetaj zbulon çfarë po ndodh me legalizimin e kanabisit

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Teksa kishte dalë në konferencë për gazetarët pas mbledhjes së qeverisë, zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj foli në lidhje me procedurat që po ndiqen për legalizimin e kanabisit mjekësor.

Ahmetaj:

Këshillimi Kombëtar është një risi, pjesëmarrja e qytetarëve ka qenë shembullore. Qytetarët kanë marrë vendime të rëndësishme së bashku me qeverinë,  ka elementë socialë të rëndësishëm, që do të referohen dhe nga ministrja e shëndetësisë, apo ajo e financave.

Sa i takon kanabisit mjekësor, ne jemi duke u konsultuar me shtetet më të zhvilluara, BE, SHBA, Izraeli dhe Britania e Madhe.

Kjo ndodh rëndom në disa vende të BE, dhe shumë shpejtë do të kemi gati draftin për lejimin e kanabisit mjekësor.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë