Ana Shkreli, drejtoresha e Shtëpisë muze “Ismail Kadare” ka dhënë dorëheqjen. Burimet bëjnë me dije se vajza e zv.ministrit të Infrastrukturës, Artan Shkreli dhe partnerja e kreut të FRPD-së, Belind Këlliçi është larguar nga detyra.

“Në orën time të zezë mendova se njerëzit për liri kanë dhënë jetën. Neë beginnings” – shkruan ajo me anë të një postimi në Facebook. Megjithatë nuk ka dhënë detaje lidhur me dorëheqjen. Së fundmi ajo është parë që të marrë pjesë në protestën kundër prishjes së godinës së Teatrit Kombëtar.