Home SHQIPERIA Jepet pretenca/ SPAK kërkon 8 vite e 6 muaj burg për ish gjyqtaren Mimoza Margjeka dhe bashkëshortin e saj

Jepet pretenca/ SPAK kërkon 8 vite e 6 muaj burg për ish gjyqtaren Mimoza Margjeka dhe bashkëshortin e saj

0
Jepet pretenca/ SPAK kërkon 8 vite e 6 muaj burg për ish gjyqtaren Mimoza Margjeka dhe bashkëshortin e saj

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

SPAK ka kërkuar 4 vite e 6 muaj burg për ish gjyqtaren Mimoza Margjeka dhe 4 vite burg për bashkëshortin e  saj, Arben Cara.

 

Ndërsa për avokatin Skënder Demiri, SPAK ka kërkuar 3 vite burg.

 

Kjo është pretenca që është komunikuar ditën e sotme për ish gjyqtaren, e cila akuzohet se kërkoi 6 mijë euro për lirimin e një të burgosuri. I përfshirë në përgjime ishte edhe bashkëshorti i saj, avokati dhe i afërmi i të dënuarit.

 

Margjeka dhe bashkëshorti i saj Arben Cara ishin të pranishëm gjatë seancës së sotme, kur edhe u komunikua pretenca ndaj tyre.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë